Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06H-30-C1-R0
ATS-06H-30-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06H-30-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-06H-30-C1-R0.pdf
Availability of ATS-06H-30-C1-R0
QUANTITY
ATS-06H-30-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06H-30-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06H-30-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06H-30-C1-R0
Related LinksATS-06H-, ATS-06H-30-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06H-30-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-06H-30-C1-R0
CONN RECEPT 12POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES .08 OHM 1W 1% WIREWOUND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC 1.2A POWER DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 21POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf