Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07A-82-C2-R0
ATS-07A-82-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07A-82-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-07A-82-C2-R0.pdf
Availability of ATS-07A-82-C2-R0
QUANTITY
ATS-07A-82-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07A-82-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07A-82-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07A-82-C2-R0
Related LinksATS-07A-, ATS-07A-82-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07A-82-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-07A-82-C2-R0
IC DC/DC CONV FLASHMEM 12V 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 6.73MM datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK REG LTC3864 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.3W DO41 datasheet.pdf
RES SMD 6.81M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf