Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07B-25-C3-R0
ATS-07B-25-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07B-25-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-07B-25-C3-R0.pdf
Availability of ATS-07B-25-C3-R0
QUANTITY
ATS-07B-25-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07B-25-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07B-25-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07B-25-C3-R0
Related LinksATS-07B-, ATS-07B-25-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07B-25-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-07B-25-C3-R0
POT 250 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
M-SERIES KIT,V.35,34P,UNASSM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CALCULATING UNIT .012A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM SMD T/H 24POS datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 256LBGA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 5% 300W datasheet.pdf