Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07B-53-C3-R0
ATS-07B-53-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07B-53-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-07B-53-C3-R0.pdf
Availability of ATS-07B-53-C3-R0
QUANTITY
ATS-07B-53-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07B-53-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07B-53-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.76°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07B-53-C3-R0
Related LinksATS-07B-, ATS-07B-53-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07B-53-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-07B-53-C3-R0
RC NETWORK 22 OHM/1000PF 5% SMD datasheet.pdf
CABLE DVI - DVI DUAL LINK 0.5M datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
25POS M R/A WATER REST..188 datasheet.pdf
CAP FILM 51PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf