Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07C-50-C2-R0
ATS-07C-50-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07C-50-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-07C-50-C2-R0.pdf
Availability of ATS-07C-50-C2-R0
QUANTITY
ATS-07C-50-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07C-50-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07C-50-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07C-50-C2-R0
Related LinksATS-07C-, ATS-07C-50-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07C-50-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-07C-50-C2-R0
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.53A 160 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 125W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14.7 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf