Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07D-121-C3-R0
ATS-07D-121-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07D-121-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-07D-121-C3-R0.pdf
Availability of ATS-07D-121-C3-R0
QUANTITY
ATS-07D-121-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07D-121-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07D-121-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.56°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07D-121-C3-R0
Related LinksATS-07D-, ATS-07D-121-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07D-121-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-07D-121-C3-R0
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR ECL DIFF 5V 8SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK PVC 3/64" X 1000' datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOEIAJ datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMINI2 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP .75-1.5MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf