Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07E-200-C2-R0
ATS-07E-200-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07E-200-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-07E-200-C2-R0.pdf
Availability of ATS-07E-200-C2-R0
QUANTITY
ATS-07E-200-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07E-200-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07E-200-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07E-200-C2-R0
Related LinksATS-07E-, ATS-07E-200-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07E-200-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-07E-200-C2-R0
CONN IDC SOCKET 40POS W/POL 30AU datasheet.pdf
ENDPLATE AP SAK 16 KRG BROWN datasheet.pdf
C/A LC TO LC MM 2.0MM 20M1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP FILM 6200PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5650K 3SMD datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS REL OUT 24V datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CONN PLUG 3W3 M datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf