Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07G-50-C3-R0
ATS-07G-50-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07G-50-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-07G-50-C3-R0.pdf
Availability of ATS-07G-50-C3-R0
QUANTITY
ATS-07G-50-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07G-50-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07G-50-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07G-50-C3-R0
Related LinksATS-07G-, ATS-07G-50-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07G-50-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-07G-50-C3-R0
CABLE 10COND 22AWG GRY SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 85V 53A TO-220 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC TXRX CAN 80V IN-CAR 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf