Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-07H-25-C2-R0
ATS-07H-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-07H-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-07H-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-07H-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-07H-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-07H-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-07H-25-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-07H-25-C2-R0
Related LinksATS-07H-, ATS-07H-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-07H-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-07H-25-C2-R0
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
IC COUNTER RPPL DUAL 4ST 14-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 10POS datasheet.pdf