Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08A-32-C2-R0
ATS-08A-32-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08A-32-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766
Datasheet Download
ATS-08A-32-C2-R0.pdf
Availability of ATS-08A-32-C2-R0
QUANTITY
ATS-08A-32-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08A-32-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08A-32-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08A-32-C2-R0
Related LinksATS-08A-, ATS-08A-32-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08A-32-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-08A-32-C2-R0
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 523 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 780HBGA datasheet.pdf
COVER BTS 3 KIT datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 32 POS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 160VDC datasheet.pdf