Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08D-31-C3-R0
ATS-08D-31-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08D-31-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412
Datasheet Download
ATS-08D-31-C3-R0.pdf
Availability of ATS-08D-31-C3-R0
QUANTITY
ATS-08D-31-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08D-31-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08D-31-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow25.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08D-31-C3-R0
Related LinksATS-08D-, ATS-08D-31-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08D-31-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-08D-31-C3-R0
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V datasheet.pdf
IC 20MHZ ESCC 40-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 75A TO-247 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MICRO 51C P 18" RBW JACKS datasheet.pdf