Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08D-75-C2-R0
ATS-08D-75-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08D-75-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-08D-75-C2-R0.pdf
Availability of ATS-08D-75-C2-R0
QUANTITY
ATS-08D-75-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08D-75-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08D-75-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08D-75-C2-R0
Related LinksATS-08D-, ATS-08D-75-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08D-75-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-08D-75-C2-R0
RELAY SSR 75A 480VAC DC datasheet.pdf
IC I2C EEPROM DIP SWITCH 20SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH OPEN COL 8DIP GW datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL US8 datasheet.pdf
SSM2319 EVALUATION BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
UFSF BECU BF RL datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W SMBJ datasheet.pdf
78 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf