Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08F-120-C2-R0
ATS-08F-120-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08F-120-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-08F-120-C2-R0.pdf
Availability of ATS-08F-120-C2-R0
QUANTITY
ATS-08F-120-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08F-120-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08F-120-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08F-120-C2-R0
Related LinksATS-08F-, ATS-08F-120-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08F-120-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-08F-120-C2-R0
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
71780-2-SCA 2 80POS RECEPT CONN datasheet.pdf
K8385A TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS 10M datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
1MM STD EDGE 124 POS datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf