Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08F-22-C2-R0
ATS-08F-22-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08F-22-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-08F-22-C2-R0.pdf
Availability of ATS-08F-22-C2-R0
QUANTITY
ATS-08F-22-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08F-22-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08F-22-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08F-22-C2-R0
Related LinksATS-08F-, ATS-08F-22-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08F-22-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-08F-22-C2-R0
RES SMD 158K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 WAVE VERT PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 94.2 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
JQ RELAY 1 FORM C 9V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.4V SNT-4A datasheet.pdf