Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09A-200-C1-R0
ATS-09A-200-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09A-200-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-09A-200-C1-R0.pdf
Availability of ATS-09A-200-C1-R0
QUANTITY
ATS-09A-200-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09A-200-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09A-200-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.76°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09A-200-C1-R0
Related LinksATS-09A-, ATS-09A-200-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09A-200-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-09A-200-C1-R0
CAP CER 220PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 CMOS 24QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SM SC-LC FIBER CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.5A 90 MOHM SMD datasheet.pdf