Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09A-24-C3-R0
ATS-09A-24-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09A-24-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-09A-24-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09A-24-C3-R0
QUANTITY
ATS-09A-24-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09A-24-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09A-24-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.43°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09A-24-C3-R0
Related LinksATS-09A-, ATS-09A-24-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09A-24-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09A-24-C3-R0
TVS DIODE 15VWM 30VC 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOD IPM 600V 10A MINI DIP datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 20POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf