Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09C-25-C1-R0
ATS-09C-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09C-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-09C-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-09C-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-09C-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09C-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09C-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09C-25-C1-R0
Related LinksATS-09C-, ATS-09C-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09C-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-09C-25-C1-R0
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 6POS 15AU datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS .100" SMD GLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ANT DIRECT PNL 15DBI 36" N MALE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf