Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09C-35-C3-R0
ATS-09C-35-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09C-35-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412
Datasheet Download
ATS-09C-35-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09C-35-C3-R0
QUANTITY
ATS-09C-35-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09C-35-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09C-35-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow22.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09C-35-C3-R0
Related LinksATS-09C-, ATS-09C-35-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09C-35-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09C-35-C3-R0
CONN TERM BLOCK 7POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 10NS 128QFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 38SSOP datasheet.pdf
CBL FIBER OPTIC 1000UM DUPLX 1M datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 90MM datasheet.pdf