Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09C-43-C3-R0
ATS-09C-43-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09C-43-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-09C-43-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09C-43-C3-R0
QUANTITY
ATS-09C-43-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09C-43-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09C-43-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow29.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09C-43-C3-R0
Related LinksATS-09C-, ATS-09C-43-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09C-43-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09C-43-C3-R0
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SMA FEMA. PNL.MNT.2 HOLE FLANG datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 11MM datasheet.pdf
RF-12S1S8A8003 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf