Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09D-201-C3-R0
ATS-09D-201-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09D-201-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-09D-201-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09D-201-C3-R0
QUANTITY
ATS-09D-201-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09D-201-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09D-201-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09D-201-C3-R0
Related LinksATS-09D-, ATS-09D-201-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09D-201-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09D-201-C3-R0
CONN HEADER 8POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9516-2 2.2GHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 23.5A 3.07 MOHM datasheet.pdf