Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09D-86-C1-R0
ATS-09D-86-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09D-86-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-09D-86-C1-R0.pdf
Availability of ATS-09D-86-C1-R0
QUANTITY
ATS-09D-86-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09D-86-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09D-86-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09D-86-C1-R0
Related LinksATS-09D-, ATS-09D-86-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09D-86-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-09D-86-C1-R0
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE SMB-RA/SMB-RA 6" RG-316DS datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SMV datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 6.9A 18.5 MOHM datasheet.pdf