Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09E-165-C2-R0
ATS-09E-165-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09E-165-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-09E-165-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09E-165-C2-R0
QUANTITY
ATS-09E-165-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09E-165-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09E-165-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09E-165-C2-R0
Related LinksATS-09E-, ATS-09E-165-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09E-165-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09E-165-C2-R0
TOOL HAND CRIMP XH 22-28AWG datasheet.pdf
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 5SOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 180A TO263-7-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 3W datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT PIN datasheet.pdf