Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09E-27-C3-R0
ATS-09E-27-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09E-27-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-09E-27-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09E-27-C3-R0
QUANTITY
ATS-09E-27-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09E-27-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09E-27-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09E-27-C3-R0
Related LinksATS-09E-, ATS-09E-27-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09E-27-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09E-27-C3-R0
RES SMD 330K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
PC BOARD FR4 EPOXYGLASS 12X12 datasheet.pdf
IC CLK MUX GLITCH FREE 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf