Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09E-36-C1-R0
ATS-09E-36-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09E-36-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM
Datasheet Download
ATS-09E-36-C1-R0.pdf
Availability of ATS-09E-36-C1-R0
QUANTITY
ATS-09E-36-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09E-36-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09E-36-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.81°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09E-36-C1-R0
Related LinksATS-09E-, ATS-09E-36-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09E-36-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-09E-36-C1-R0
RACEWAY POLY SOLID 2X2"(6=6') datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 1606 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
ADAPTER 484-FPBGA LFXP20C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf