Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09F-102-C2-R0
ATS-09F-102-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09F-102-C2-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-09F-102-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09F-102-C2-R0
QUANTITY
ATS-09F-102-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09F-102-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09F-102-C2-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.24°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09F-102-C2-R0
Related LinksATS-09F-, ATS-09F-102-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09F-102-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09F-102-C2-R0
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONTROL RELAY VOLTAGE 220VAC DIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 777K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 84VWM 139.2VC P600 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE FUSE RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.65A 125 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf