Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09F-12-C3-R0
ATS-09F-12-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09F-12-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-09F-12-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09F-12-C3-R0
QUANTITY
ATS-09F-12-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09F-12-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09F-12-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09F-12-C3-R0
Related LinksATS-09F-, ATS-09F-12-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09F-12-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09F-12-C3-R0
IGBT SMPS N-CHAN 600V SOT-227 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 300MA 1.7 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf