Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09F-25-C2-R0
ATS-09F-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09F-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-09F-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09F-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-09F-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09F-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09F-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09F-25-C2-R0
Related LinksATS-09F-, ATS-09F-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09F-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09F-25-C2-R0
JUMPER FOR SS 8/10 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.1A SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE 8SSOP datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 5A datasheet.pdf
3 POS KEY LEFT METAL datasheet.pdf