Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09G-21-C1-R0
ATS-09G-21-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09G-21-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-09G-21-C1-R0.pdf
Availability of ATS-09G-21-C1-R0
QUANTITY
ATS-09G-21-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09G-21-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09G-21-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09G-21-C1-R0
Related LinksATS-09G-, ATS-09G-21-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09G-21-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-09G-21-C1-R0
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 256BGA datasheet.pdf
SELECTOR UNIT 2POS MOM BLK datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE PIN datasheet.pdf