Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-05-C1-R0
ATS-10A-05-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-05-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10A-05-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-05-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-05-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-05-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-05-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-05-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-05-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-05-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-05-C1-R0
FIXED IND 4.7UH 5.5A 16.5 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 50V 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf