Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-06-C3-R0
ATS-10A-06-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-06-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10A-06-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-06-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-06-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-06-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-06-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.27°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-06-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-06-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-06-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-06-C3-R0
IC OPAMP TRANSCOND 275MHZ 14SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
TRANS NPN 500V 5A TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 330PF 500V NP0 1825 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
RES 4.70K OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1A 15V OUT SIP VERT datasheet.pdf
RES 800K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK CABLE SLEEVES 48" BLA datasheet.pdf