Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-07-C3-R0
ATS-10A-07-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-07-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10A-07-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-07-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-07-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-07-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-07-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.09°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-07-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-07-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-07-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-07-C3-R0
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 3W DO214AA datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 7POS SLDR WHITE datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 400 V datasheet.pdf