Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-10-C1-R0
ATS-10A-10-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-10-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10A-10-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-10-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-10-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-10-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-10-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.87°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-10-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-10-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-10-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-10-C1-R0
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL 24-QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf