Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-114-C1-R0
ATS-10A-114-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-114-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10A-114-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-114-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-114-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-114-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-114-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.38°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-114-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-114-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-114-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-114-C1-R0
LEAD TEST PICO HK-LEAD SET/10 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG BUCK 0.8V 2A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
XLATOR DUAL 2BIT I2C 8-MICROPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 5V 10A datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 120MA 4.2 OHM datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 61UH 7A SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 10V 2917 datasheet.pdf