Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-129-C1-R0
ATS-10A-129-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-129-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10A-129-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-129-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-129-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-129-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-129-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.64°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-129-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-129-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-129-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-129-C1-R0
BITS-S-RED-L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 680 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
1X1 EMI HOUSING ASSY 1 DEGREE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SCT7650EX 23.60" 8" EX111 R W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN RA datasheet.pdf