Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-157-C3-R0
ATS-10A-157-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-157-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10A-157-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-157-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-157-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-157-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-157-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-157-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-157-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-157-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-157-C3-R0
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2413 datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 105MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR CRIMP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
GIG-ARRAY 11MM RECEPT 200POS datasheet.pdf