Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-159-C1-R0
ATS-10A-159-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-159-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10A-159-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-159-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-159-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-159-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-159-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-159-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-159-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-159-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-159-C1-R0
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
MODULE NEST datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 24FBGA datasheet.pdf