Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-164-C3-R0
ATS-10A-164-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-164-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10A-164-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-164-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-164-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-164-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-164-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.49°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-164-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-164-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-164-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-164-C3-R0
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS POTTING W/SCKT datasheet.pdf
MLTI-TAP W 50' 12-3 SOW 1433PLUG datasheet.pdf
BOARD EVAL LTC4263 datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 500MA 350 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 600VAC datasheet.pdf
CARTRIDGE D 15A datasheet.pdf