Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-169-C1-R0
ATS-10A-169-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-169-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10A-169-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-169-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-169-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-169-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-169-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.66°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-169-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-169-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-169-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-169-C1-R0
PHOTODIODE PIN 5.44MM SQ CERAMIC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.04A 153.5 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET POWER 12AWG GOLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC MEMORY BUFFER ADV DIMM 655BGA datasheet.pdf
IC UART 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON YEL 500/PK datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A datasheet.pdf