Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-169-C2-R0
ATS-10A-169-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-169-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10A-169-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10A-169-C2-R0
QUANTITY
ATS-10A-169-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-169-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-169-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-169-C2-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-169-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-169-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-169-C2-R0
CAP CER 0.022UF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 1 33P 100MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 900MA 130 MOHM datasheet.pdf