Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-202-C1-R0
ATS-10A-202-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-202-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X6MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10A-202-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-202-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-202-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-202-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-202-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.8°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-202-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-202-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-202-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-202-C1-R0
IDC CABLE - MKC34K/MC34F/MKC34K datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS STR datasheet.pdf
CONN HDR 10POS R/A KEY-Y 30GOLD datasheet.pdf
TERMINATOR SOLDER PAK WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD GOLD 82POS datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RP-TNC JACK 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
USB-A RECEPT W/0.5M CORDSET TO P datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf