Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-206-C2-R0
ATS-10A-206-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-206-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10A-206-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10A-206-C2-R0
QUANTITY
ATS-10A-206-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-206-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-206-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-206-C2-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-206-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-206-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-206-C2-R0
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 150MW SOD523 datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 LP 15NS 64QFP datasheet.pdf
OSC PROG CMOS 2.5V 250PPM OE SMD datasheet.pdf
IC MUX 6CH DISPLAY PORT 48TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
8+8 DIL SURFACE MOUNT P/HDR datasheet.pdf
TOOL DF7E ACCESSORY datasheet.pdf
96 CKT FEMALE CONN RNV 303 021 datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf