Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-43-C3-R0
ATS-10A-43-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-43-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10A-43-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-43-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-43-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-43-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-43-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow29.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-43-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-43-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-43-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-43-C3-R0
PLUG WATERTITE SAFEWAY 15A/10A datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
IGBT 1200V 50A 313W TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf