Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-52-C1-R0
ATS-10A-52-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-52-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10A-52-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-52-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-52-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-52-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-52-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.74°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-52-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-52-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-52-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-52-C1-R0
RES SMD 340K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECPT 100POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 1.52MM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 1/4W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 161MA 6 OHM SMD datasheet.pdf