Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-54-C3-R0
ATS-10A-54-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-54-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10A-54-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-54-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-54-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-54-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-54-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-54-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-54-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-54-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-54-C3-R0
FIXED IND 2.2UH 145MA 2.27 OHM datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 133.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf