Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-73-C2-R0
ATS-10A-73-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-73-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10A-73-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10A-73-C2-R0
QUANTITY
ATS-10A-73-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-73-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-73-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.85°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-73-C2-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-73-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-73-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-73-C2-R0
RES 10 OHM 100W 5% TO247 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
1M CABLE FOR SCREW TERMINAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 1/2W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T/SP3T datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 250MA AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 24QFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 4A POWERDI5 datasheet.pdf