Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-83-C2-R0
ATS-10A-83-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-83-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10A-83-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10A-83-C2-R0
QUANTITY
ATS-10A-83-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-83-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-83-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-83-C2-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-83-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-83-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-83-C2-R0
BITS-PH-RED-L datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RF SPLITTER ACTIVE 5V 20LFCSP datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 2500A AC/DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 10POS datasheet.pdf
ANT OMNI RINGO 42-50MHZ 500W datasheet.pdf
MINIATURE ROTARY/LOGIC AND POWER datasheet.pdf
MICRO 15C S 36" YEL NI datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf