Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-100-C2-R0
ATS-10B-100-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-100-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10B-100-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10B-100-C2-R0
QUANTITY
ATS-10B-100-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-100-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-100-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-100-C2-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-100-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-100-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-100-C2-R0
DIODE GEN PURP 50V 500MA DO213AA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 31.59"L X 25.59"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 370MA 1.117 OHM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf