Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-133-C3-R0
ATS-10B-133-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-133-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10B-133-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10B-133-C3-R0
QUANTITY
ATS-10B-133-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-133-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-133-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-133-C3-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-133-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-133-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-133-C3-R0
SW AUTODIP 4POS EXTEND ACT 24V datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 7.5VOUT 100W datasheet.pdf
KIT SMALL CASE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 9.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf