Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-154-C1-R0
ATS-10B-154-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-154-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10B-154-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10B-154-C1-R0
QUANTITY
ATS-10B-154-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-154-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-154-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-154-C1-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-154-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-154-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-154-C1-R0
ACTUATOR MAGNET FLANGE MNT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 17AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 10MM UNIV datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 24.13MM datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf