Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-174-C2-R0
ATS-10B-174-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-174-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10B-174-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10B-174-C2-R0
QUANTITY
ATS-10B-174-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-174-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-174-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-174-C2-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-174-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-174-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-174-C2-R0
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 6SO datasheet.pdf
93235-111LF METRAL A ROW SIGNAL datasheet.pdf
THERMISTOR PROBE 10K OHM +/-5.0C datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/GRN DIFF datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CORD GRIP, M20, ASI, TPE, LEFT / datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80 datasheet.pdf